DUYURULAR


29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI 100.YIL AÇIKLAMASI
28.Eki.2023

Bugün gözlerimizin gördüğü, kulaklarımızın işittiği, aldığımız nefesin bir başka olduğu aklımızın idrak ettiği bambaşka bir gün. Şuan doğan büyüyen yaşayan ve nefes alan her bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının çok yüksek ihtimalle bir daha göremeyeceği ender ve çok özel bir gün. Ve biz bu özel gün için Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarına yurt savunmasında canını ve malını veren şehitlerimiz ve gazilerimize şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz. Her bir vatandaşımızın içinde kontrolü çok zor olan tarifi imkânsız bir coşku sevgi gurur mutluluk duyması gereken önemli bir gündeyiz. Öyle özel bir yıldönümü ki sadece bir günlük kutlama ile geçiştirilemeyecek kadar önemli bir gün. İnsanlar evlendiklerinde dahi maddi imkânlarına göre yeri geliyor kırk gün kırk gece düğün yapıp kutluyor işte biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için de o kadar coşkulu bir yıldönümü. Genç Cumhuriyet tam yüz yaşına girdi. Daha coşkulu daha demokratik daha hukukun üstünlüğü ile nice yeni yüzyıllara ulaşmak her bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının ödevi ve görevidir. 
Ülkemizin yer aldığı coğrafi bölgede maalesef birçok uluslararası gücün farklı emelleri planları mevcuttur. Bu planları bozmanın ve ülkemiz ve devletimize yönelik saldırıların bertaraf edilmesinin yolu milli eğitimimizi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de işaret ettiği gibi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktır. Ve eğitim siyaset üstü milli bir mesele olmalıdır. İnsan kalitemizi; hem eğitim hem ahlak hem de vicdanen; yükseltmek yapılacak birçok hamlenin doğru işlemesine de yardımcı olacaktır. 
Daha müreffeh, bolluğun, bereketin hakkaniyetle her bir vatandaşımıza eşit ve adil bir şekilde dağıtıldığı, Güvenli, modern, güçlü, hukukun ve demokrasinin gelişmiş ülkelerdekinden daha üstün olduğu, ahlaki değerlerin erdemin her bir karış toprağa yayıldığı, barışın ve huzurun iliklerimize kadar hissedildiği, dosta güven düşmana korku veren güçte nice yüzyıllara....
Atam Açtığın yolda gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğimize ant içeriz.
Yaşasın Cumhuriyet
Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti